Питання та відповіді!

Зараз час для розмови!

Відкрийте для себе відповіді на найбільш загальні запитання та поширені міфи про ЛГБТК+ спільноту. Ми розберемося разом та зробимо крок до більшого розуміння та емпатії.
Міфи
про ЛГБТК+
Права ЛГБТК+
Неможливість реєстрації шлюбу чи партнерства
Шлюб — це не тільки «штамп в паспорті», а ціла низка громадянських прав, яких набуває подружжя. Нині спроби затвердити форму партнерства для ЛГБТК+ пар всіляко блокуються релігійними та консервативними групами, — вони протидіють демократичному розвитку України.

Через це права ЛГБТК+ людей обмежуються у таких сферах:та емпатії.
Життя
  • ЛГБТК+ пари не можуть приймати рішення за партнера у критичних для життя і здоров’я ситуаціях, а також не мають права на утримання і догляд непрацездатного партнера (ст. 75 Сімейного кодексу України);
  • разом із тим неможливо отримувати «лікарняні дні» для догляду за хворим партнером (Наказ МОЗ No 455 від 13.11.2001, Розділ 3);
  • ЛГБТК+ люди не можуть бути піклувальником для недієздатного партнера (ст. 63 Цивільного кодексу України), як і оформити спільне медичне страхування.
Майно
  • партнери у ЛГБТК+ парах не можуть спільно володіти майном (Глава 8 Сімейного кодексу України);
  • ЛГБТК+ пари не можуть успадковувати майно за законом (Глава 86, ст. 1261 Цивільного кодексу України) і отримати пов’язані з цим податкові пільги (спадкування за заповітом — 5% податку; за законом — нульова ставка, ст. 14 Податкового Кодексу України);
  • фактично, вони позбавляються пільгового кредитування (Положення Кабінету Міністрів України No 584 від 29.05.2001 «Про порядок надання пільгових довготермінових кредитів...»).
Партнери не мають можливості спільно опікуватися чи піклуватися про дітей (ст. 211 Сімейного кодексу України)
У суді ЛГБТК+ партнери не можуть відмовитися свідчити одне проти одного, оскільки не є зареєстрованими партнерами (ст. 63 Конституції України), а також обмежені в тривалості побачень у місцях позбавлення волі (ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу)
Смерть одного з ЛГБТК+ партнерів фактично означає складнощі при отриманні тіла для поховання (особливо, якщо є конфлікт з родичами померлого) та неможливість бути похованим разом з партнером у родинній могилі (п. 4.1.6. Інструкції про порядок поховання..., Наказ Держжитлокомунгоспу No 126 від 16.12.1991)
Відсутнє право на імміграцію партнера-іноземця в Україну (возз’єднання родини) (Наказ МВС No 681 від 15.07.2013 «Про затвердження тимчасового порядку розгляду заяв для оформлення посвідки на постійне проживання...»)